Ваш кошик порожній :(
Кухонні ножі (Японія)
Не секрет, що продаж різних видів ріжучого інструменту, включаючи кухонні ножі, становить значну частину експорту з Японії. Але ножі, які продаються за кордон, часто досить віддалено нагадують те, чим японці звикли користуватися у себе всередині країни. І це не дивно, іноземний покупець, як правило, хоче купити японський ніж такий, як він собі його уявляє, а не такий, яким він є насправді.

У цьому розділі Ви не знайдете «стилізації» для європейського ринку – тільки оригінальні ножі, зроблені в Японії та Японії.

Славу японським кухонним ножам принесли перш за все японські вуглецеві сталі, які часто називають «папером» через тонкий (реально за товщиною паперового листа) ріжучий шар, що затискається в обкладинках м'якшого ламінату. Найдешевші з них об'єднані в серію JIS SK (SK4, SK5 і т.д.), а сталь Aogami Super (Blue paper або блакитний папір) – це найдорожчий японський вуглець. Сталі SK-версій - це звичайні, прості вуглецеві сталі (у виробах калиться до 56-60 HRC), де крім заліза та вуглецю міститься помірна кількість сірки та фосфору, які, у загальному випадку, є небажаними домішками. Жовтий папір (Yellow paper) – це просто чистіша версія сталі SK Steel (у виробах так само, як і SK діапазон гарту - 56-60 HRC). Жовтий папір номер 3 має найменшу кількість вуглецю (це фактично евтектоїдна вуглецю, вміст С - 0,8-0,9%), номер 2 має більше вуглецю (1,05 - 1,15%) і так далі. Біла сталь – це просто ще чистіша (менше сірки та фосфору) версія жовтої сталі (стандартне замовлення 59-61 HRC). І так само кількість вуглецю в білій сталі зменшується від номера 1 (1,25 - 1,35%) до номера 3 (0,8 - 0,9%). Синій папір – це та сама біла сталь, але вже з додаванням хрому та вольфраму (61-63 HRC). Синій сталь № 2 має таку ж кількість вуглецю, що і біла № ​​2, а синя № 1 такий же, як біла № ​​1. І нарешті, Blue Super лише містить трохи більше вуглецю, хрому і вольфраму, ніж синя №1. Тобто. все дуже просто.

Перші номери сталей більш жорсткі, вони краще тримають заточування, але треті номери більш міцні і менш схильні до сколювання, але вже можуть замінятися, їх можна мусатит. При заточенні білої сталі можна реалізувати гострішу ріжучу кромку, ніж на блакитній сталі (!), але наявність у блакитній сталі лігатури (хрому і вольфраму) дозволять їй мати набагато вищу стійкість до затуплення, ніж у білого паперу. Це відбувається через присутність у структурній матриці сталі Blue paper карбідів не тільки заліза, а й більших карбідів легуючих елементів.
Все вищесказане за порівняльними властивостями сталі може змінюватись в залежності від виробника та термообробки.
Показано від 1 до 12 з 61 (всього сторінок: 6)