Онлайн консультація: roks.com.ua

Ваш кошик порожній

Кухонний ніж Usuba Tadafusa Hocho Nashiji (Японія)

Каталог товарів Ножі Японські кухонні ножі Кухонний ніж Usuba Tadafusa Hocho Nashiji (Японія)
Кухонний ніж Usuba Tadafusa Hocho Nashiji (Японія)


  • Опис
  • Відгуки

Представляємо Вам виключно красивий і ергономічний японський кований ніж Usuba Tadafusa Hocho Nashiji ручної роботи. Клинок ножа тришаровий і що важливо для японського кухонніка - з двостороннім заточуванням. Центральний, надзвичайно тонкий і міцний шар, загартований до твердості 63 HRC, виконаний зі сталі Blue Paper Steel (або в японському варіанті Aogami), яка зарекомендувала себе, як краща японська клинкова вуглецева сталь. Вона природно, що іржавіють - японці традиційно не використовують хромосодержащего стали, оскільки углеродка дає набагато більш агресивний рез і більш стійка до затуплення. Зовнішні шари виконані з м'якої нержавіючої сталі, що полегшує догляд і запобігає пошкодженню центрального сердечника. Нестійкість центрального сталевого шару до корозії частково компенсується тим, що він ідеально відполірований і заточений. Однак, тривала експлуатація ножа призведе незначного потемніння області навколо ріжучої кромки. Це не зашкодить ножа і не погіршить його характеристик, однак додасть приємний візуальний контраст з зовнішніми шарами з нержавіючої сталі, проявляючи лінія стику - нерівний малюнок якої буде нагадувати лінію янангіби, як на японських катанах.

Трохи про назву ножа. Назви Tadafusa Hocho носять ножі, вироблені в місті Ніїгата. Це широко відомий традиційний центр кування різних інструментів і ножів. Nashiji дослівно «шкіра груші» - назва кованої структури голомені ножа (обкладок). Ковані нерівності на обкладинках - результат техніки, яка надає лезу оригінальний вид, змушує поверхню леза виглядати трохи незавершеною і навіть простакуватою. Але в цьому і полягає шарм про чарівність зовнішності цього клинка. Однак, крім візуального ефекту, така поверхня, створюючи повітряні подушки на голомені, не дає розрізати продуктам (наприклад, твердих сирів) прилипати до поверхні ножа.

Cпеціфіческіе по своїй зовнішності японські кухонні ножі Nakiri і Usuba підкреслюють екзотичний шарм кухонного інтер'єру і якщо Ви хочете, щоб на вашій кухні оселився цілий набір японських ножів, то тут не обійтися без оригінальних за своїм виглядом ножів Nakiri і Usuba. Як правило, ножі подібної конфігурації купують в другу чергу після основного - Santoku, Gyuto або Petty, хто що для себе вибирає.

Власне, Nakiri і Usuba - це різні ножі і на японській кухні вони виконують не просто відмінні один від одного завдання, а й використовуються різними фахівцями. Більш важка і широка в обуху Usuba, з одностороннім заточуванням використовується, в основному, для оформлювальних завдань на професійній кухні, а Nakiri з дуже тонким лезом і дуже тривалими двосторонніми спусками під екстримальної малим кутом (іноді до 5 градусів) використовується, в основному, в побуті для домашнього застосування. Єдине, що об'єднує ці два ножа - це клинок у вигляді прямокутника і те, що обидва вони призначені для роботи по овочах. Прямокутне лезо цих ножів дозволяє використовувати його в якості імпровізованій лопатки для переміщення нарізаних овочів. Широка голомені Usuba Tadafusa Hocho Nashiji дозволяє легко регулювати товщину нарізаються продуктів безпечно впираючись в клинок кісточками пальців, нарізати продукти з великим комфортом і виключає контакт руки на рукоятки ножа зі поверхнею столу.

Тепер найголовніше про ніж Usuba Tadafusa Hocho Nashiji. Це те, що в середовищі фахівців називається ладом клинка. Ладом клинка називають геометрію леза у всіх вимірах, яка за підсумком в більшій мірі і визначає для будь-якого ножа - все, від ріжучої здатності до його вартості. Даний ніж має в ладі клинка т.зв. подвійний клин. Тобто полотно леза поступово тоншає як від п'яти до початку клинка, так і від обуха до ріжучої кромці, маючи в будь-якому перетині поперечному і поздовжньому, трикутник з увігнутими сторонами. Тобто увігнута лінза в двох площинах. Це технологічно досить складно реалізується при виготовленні конфігурація клинка, але вона виключно ефективна в роботі. Не дарма кажуть ріже не став - ріже геометрія. На лад клинка варто перш за все звертати увагу при виборі ножа, хоча б подивившись на його обух - клин на обуху відразу ж видає якісний і дорогий ніж.

І тепер про рукоятці ножа. Рукоять японських ножів, які використовуються на внутрішньому ринку Японії, як правило, зроблена, як би нарочито недбало. Своїм непоказним виглядом вона не повинна відтіняти значимість клинка, оскільки на думку японців клинок - це найголовніше в ножі. Рукоятка ножа Usuba Tadafusa Hocho Nashiji виконана в традиційному стилі для сучасних японських ножів. Овальна форма перетину рукоятки, пластикова оковка і монтаж на термокомпаунд. Однак в якості матеріалу для рукоятки обрана термодревесина каштана. Заготовки такі ручки проходять термообробку при температурах від 170 до 250 ° C, при якій структура деревини змінюється і поліпшується для спеціального використання (наприклад, на кухні) цільовим та природним способом без додавання будь-яких хімічних речовин. Під час процесу спеціальної обробки структура клітинної стінки модифікується таким чином, що зменшується здатність поглинати воду і підвищується стійкість до бактерій. Термічна обробка також надає деревині трохи темніший відтінок. Хоча сама по собі термодревесина залишається гигроскопичной і перед першим використанням її рекомендується просочити спеціалізованим маслом (наприклад, Danish Oil).

Ніколи не тримайте й догляді за ножем Usuba Tadafusa Hocho Nashiji необхідно враховувати, що область навколо ріжучої кромки і центральна частина обуха схильні до корозії. Це не означає, що ці області будуть іржавіти на очах під струменем теплої води. Для того, щоб відкриті частини вуглецевої сталі вкрилися іржею потрібно, наприклад, порізати лимон і не помивши залишити ніж на ніч в мийці. Так робити не варто, звичайно. Після кожного використання ніж Usuba Tadafusa Hocho Nashiji потрібно помити і насухо витерти. Зберігати його краще на відкритому магнітному підвісі. Якщо Ви не припускаєте використовувати ніж довгий час - бажано змастити іржавіють частини клинка маслом. Японці для цього використовують окоренкову масло. Також потрібно враховувати, що центральний шар клинка дуже тонкий і твердий, а кут заточування має критично малу величину. Потрібно уникати ударних навантажень на ріжучу кромку, контакту ножа з чим-небудь дуже твердим (кістками, замороженими продуктами і т.п.). Також через те, що центральний шар дуже тонкий, при тривалому знаходженні в агресивному середовищі, іржа може повністю його зруйнувати.

Загальні характеристики ножа Usuba Tadafusa Hocho Nashiji:

Довжина леза - 170 мм;

Товщина леза (середнє значення) - 2 мм;

Загальна довжина клинка - 295 мм;

Вага - 160 грам.

Інформація про розмір призначена тільки для загального ознайомлення і може незначно відрізнятися в залежності від кожного леза, так як воно вироблено вручну.Про цей товар поки немає відгуків. Залиште перший!

додати відгук
І'мя*:
Відгук*:
Оцінка*:
1+4 = (Анті-спам тест*)
  відміна надіслати

Схожі товари:


Список бажань:
Список бажань порожній

Порівняння товарів:
Товари для порівняння не обрано

На гору
Рокс © 2007-2021. Всі права захищені