Онлайн консультація: roks.com.ua

Ваш кошик порожній

Вінтажні камені Washita

Washita - це назва, що об'єднує в собі досить широку групу природних каменів різновиди новакуліта (Novaculite), що володіють великою різноманітністю властивостей, що видобуваються в штаті Арканзас (США) разом зі знаменитим Арканзаського каменем. Вашита розташовувалася в верхніх шарах розробок, в них порода вже практично вироблена, тому зараз дані камені зустрічається здебільшого тільки в вінтажному варіанті. Новакуліт ділять на дві категорії - камінь «Арканзас» і камінь «Вашита». На відміну від Вашити, Арканзас більш дрібнозернистий, однорідний, візуально білого, молочного або світло-сірого кольору з восковим блиском. Вашита через пористу структуру має тьмяний блиск і колір неглазурованного порцеляни. По суті вашита є менш щільним за структурою, пористим аналогом Арканзаського каменю і за своїми властивостями досить близька до Soft Arkansas. Але на відміну від Софт Арканзасу, який має цілком певні характеристики - вашита, в залежності від сорту, відрізняється по абразивної здатності і щільності породи. Крім обмеженості запасів Вашит, особливу цінність їм додає унікальність абразивних властивостей. Вона полягає в надзвичайно широкому діапазоні абразивні препарати, що перекриває практично весь середній етап заточування. Крім цього, у Вашит дуже невелика конкуренція - взагалі існує дуже мало природних каменів, хоч якось працюють в цьому секторі зернистості.

Відповідно до існуючої класифікації є різні сорти Вашит:

Кращі Вашити ретельно відбираються по візуальних параметрами і тестуються перед продажем на абразивні властивості. Після тесту кожному каменю наноситься маркування (на камені робиться відповідне позначення), яка говорить про його абразивну здатность - це категорії soft, medium або hard. Марки таких Вашит мають свої загальні імена, такі як Lily White, Rosy Red або Red Label. Наприклад, Lily White Washita - це сорт каменю (можна сказати бренд), який відбирається з кращих каменів категорії Вашит і незалежно від категорії, яку отримав камінь після тестування, кожна Lily White Washita володіє абсолютно рівномірним розподілу абразивного зерна і по забарвленню має рівномірно білий колір без візуальних дефектів у вигляді плям, прожилок або смуг. Іншим представником екстра якісної категорії Вашит є камінь Rosy Red Washita. Він, переважно, м'якше, ніж Lily White Washita і грубіше, але значно перевершує Lily в продуктивності знімання металу. Rosy Red Washita відрізняється тим, що має помаранчеві або темно-червоні прожилки. Дані візуальні особливості не є дефектами, але вказують на більш м'яку, пористу породу каменя. Rosy Red Washita застосовується в основному для стартових обдирні робіт. На каменях найвищої якості присутні дві етикетки - з назвою марки (Lily White, Rosy Red, Red Label) і позначення зернистості (soft, medium, hard).

Другий сорт Вашит має лейбл Extra Washita і досить близький за якістю камінню попередньої категорії, але не може бути віднесений до жодної з вищевказаних марок. До третього сорту, відносять Вашиту з найменуванням: No. 1 Washita. No. 1 Washita відбирають виключно по візуальних параметрами (камінь, не має видимих ??недоліків, тріщин, вкраплень), але його не тестують на абразивну здатність. Тому в категорії No. 1 Washita можуть потрапляти, як тверді, так і м'які камені, вони не маю маркування за цим параметром. Однак, потрібно зазначити, що No. 1 Washita є найбільш поширеним сортом Вашит через свою відносно невисоку ціну. І нарешті, камені четвертого сорту, з маркуванням No. 2 Washita на відміну від попередньої категорії допускають невеликі дефекти, включаючи кварцові прожилки, вкраплення і інші недоліки, аж до того, що для заточки буде придатна тільки одна сторона каменю. Але тим не менше серед даної категорії Вашит можна зустріти камені дуже хорошої якості при цьому за мінімальну ціну.

Будь-яка вашита допускає роботу, як з МОР на основі масел, так і з водою, включаючи водні суспензії нагур. Через пористої структури породи, Вашити, як правило, добре вбирають масло, проте, зустрічається каміння з щільними структурами, на яких МОР залишається тільки на поверхневих шарах породи. Оскільки більшість каменів вантажні, вони спочатку можуть мати мінімальні, які не впливають на роботу каменю залишки вкраплень масла.

Через великий розкид у властивостях різних категорій Вашит складно дати рекомендації по типам сталей, які найкращим чином обробляються даними камінням. З усього розмаїття Вашит можна знайти як досить м'які екземпляри, які відмінно підійдуть для заточування високовуглецевих і порошкових сталей, так і досить тверді камені, якими можна буде добре працювати з нержавійкою.

"Більш докладно про Вашітах, ви можете дізнатися в відео:Список бажань:
Список бажань порожній

Порівняння товарів:
Товари для порівняння не обрано

На гору
Рокс © 2007-2022. Всі права захищені